Čištění akvária

Čištění akvária

10. 4. 2013, 11:10

Chcete si pořídit nové akvárium? A patříte v oblasti akvaristiky k začátečníkům, nováčkům? Vězte, že to nebude jen tak. Podívejte se na www.akvapro.cz - topení, okysličení, osvětlení, čištění akvária a tak dále. Bez toho se prostě vy, respektive vaše rybičky, neobejdou.

Čištění akvárií

Akvarijní rybičky vyžadují určité životní podmínky. Ne nadarmo se říká "vystavět" si akvárium. Je třeba zařídit ho vlastně jako dům - topení, osvětlení, dekorace. A je třeba tento rybí dům i uklízet, čistit. Průběžné čištění vody v akváriu - tedy vlastně životního prostoru akvarijních rybek a rostlin - vám pomůže zajistit filtrace. Filtrů je na trhu nekonečné množství. Podívejte se na nabídku na www.akvapro.cz.

Akvária kontakt <3>Čištění akvária pomocí filtrů

Na naleznete nejen nabídku doplněnou o ceník filtrů, ale především spoustu rad týkajících se čištění akvárií a pozadí akvária. Filtrů sloužících k průběžnému čištění vody v akváriích je několik základních typů. Především je možné volit mezi filtry umístitelnými přímo dovnitř do akvária a filtry, které jsou mimo něj. Ty jsou většinou určeny pro pokročilejší akvaristy, kteří pomocí takových filtrací čistí vodu i ve více akváriích naráz.

Čištění filtrů akvária

I filtry jako takové je nutné čistit. Většinou se skládají z několika částí - takzvaných náplní - které je zapotřebí čas od času vymýt či vyměnit. Jen tak bude filtrace stoprocentně výkonná a o to déle funkční. Plastové části filtrů - takzvaní ježci - čistí vodu od hrubších nečistot, písku, zbytků potravy a podobně. Většinou stačí tyto ježky čas od času vyčistit horkou vodou.

Biotop Amazonie

Čištění akvária - chemická čistota

Složitější je to s náplněmi, které se starají o "chemickou čistotu" vody v akváriu. Molitanové a uhlíkové náplně je nutné daleko častěji měnit za nové. Filtry ale nejsou ani tak zázračné. I v případě, že se rozhodnete do nich opravdu zainvestovat, je dobré jejich čistící schopnosti ještě dále doplnit a podpořit. Jak? Trh nabízí i mnoho přípravků, které se přidávají přímo do vody v akváriu, kterou jsou schopny vyčistit a upravit, aniž by nějak ovlivnily či ohrozily život rybiček. Navíc i rybky samy si vodu čistí - některé druhy ryb si zkušení akvaristé pořizují přímo za tímto účelem.Screen akvapro.cz


Více informací na téma akvária naleznete na stránkách akvapro.cz.
Zobrazení: 134055 Hodnocení:


diskuze
Počet komentářů: 0

Podobné články
 • Akvária

  10. 4. 2013, 11:24 | Diskuze (0)

  Hodně lidí, když si zařizují byt, poznají, že jim v bytě něco schází. Zjistí, že jim v bytě schází něco z přírody, nebo něco živého. Když uvažují o křečkovi nebo jiném domácím mazlíčkovi, problém s údržbou a krmením se jeví jako problém.

 • Zakládání akvária

  10. 4. 2013, 11:23 | Diskuze (1)

  Uvažujete o tom, že byste si pořídili akvarijní rybky? Kousek "moře" přímo u vás doma? Vězte ale, že založit si skutečně funkční akvárium není jen tak ledajaká věc. Budete potřebovat spoustu věcí, aby jste vy i rybky byli s výsledným akváriem spokojení.

 • Tapeta do akvaria

  10. 4. 2013, 11:21 | Diskuze (0)

  Pokud máte doma akvárium s rybičkami, určitě potřebujete jeho design uzpůsobit volné přírodě. To se vám samozřejmě povede vhodnými rostlinami, kamínky, dřevem. Ale pořád vidíte zadní stěnu, která je průhledná, jak to vyřešit

 • Kulatá akvária

  10. 4. 2013, 11:19 | Diskuze (0)

  Pokud jste se rozhodli pořídit si akvárium, rozhodně vyberte nějaké originální, neotřelé, krásné. Bude nejen domovem pro vaše netradiční domácí "mazlíčky", ale i ozdobou vaší domácnosti. Podívejte se na nabídku na akvapro.cz a vyberte si například kulaté akvárium.

 • Akvária ceník

  10. 4. 2013, 11:17 | Diskuze (0)

  Vážení zákazníci. Přinášíme Vám fotografie a ceny akvarijních nádrží, které jsme v poslední době realizovali. Pokud se Vám bude některé z následujících řešení líbit neváhejte, a zavolejte nám. Určitě se domluvíme k Vaší spokojenosti.