Filtrace akvária

Filtrace akvária

10. 4. 2013, 11:15

Když už jsme si pořídili akvárium, vypustili do něj rybky a vysadili zeleň, stále nám ještě chybí něco důležitého. Tím něčím je kvalitní filtrační zařízení, bez kterého se v žádném případě neobejdete.

Filtrace do akvária

Akvárium se samo nevyčistí. Ancistrus přisátý na nádrži vám možná pomůže s odstraněním nečistot ze skla, ale to není zdaleka všechno. Pokud vám na vašem chovu záleží, pořiďte si kvalitní filtrační zařízení, které nejenže odstraní plovoucí nečistoty, ale poradí si i se škodlivými odpadními látkami v akváriu.

Akvária kontakt

Proč je filtrace potřeba

Když se řekne "filtr pro akvárium" většině lidí se asi vybaví zařízení, které zachytává plovoucí nečistoty a výkaly rybek. To je principem mechanické filtrace, která je vhodná pro menší či okrasná akvária. Pokud však máte velké akvárium, je mechanická filtrace pouze prvním krokem či provizorním řešením. V takovém případě, chcete-li zabránit hromadění škodlivých biologických látek ve vašem akváriu, nevyhnete se nutnosti biologické filtrace. Tu obstarávají takzvané nitrifikační bakterie, které přeměňují škodlivé látky, které se například uvolňují z rybích výkalů či zbytků krmiva na dusičnany, které se potom rozpustí ve vzduchu. Ovšem pozor, takováto filtrace je vhodná opravdu jen pro velká akvária, pro ta menší by byla spíše kontraproduktivní.

Biotop Amazonie

Vnitřní a vnější filtry

Pro Menší akvária dostačují vnitřní filtry, takzvané honiče vody, které však vyčistí jen nižší objem vody. Pro velká akvária jsou vhodné externí filtry, spojené s nádrží přes odtokovou hadici a opatřené kohouty. S nimi můžete snadno vyčistit velký objem vody, použít více filtračních materiálů včetně třeba aktivního uhlí pro okyselení ph a čištění máte tak pod větší kontrolou.

Poslední detail

Nečekejte ale, že filtry provedou veškerou práci za vás. Ručnímu čištění akvária a výměně vody se stejně nevyhnete. Tak na to nezapomeňte, až se nakoupíte filtrační zařízení libovolného typu.Screen akvapro.cz


Více informací na téma akvária naleznete na stránkách akvapro.cz.
Zobrazení: 127208 Hodnocení:


diskuze
Počet komentářů: 0

Podobné články
 • Akvária

  10. 4. 2013, 11:24 | Diskuze (0)

  Hodně lidí, když si zařizují byt, poznají, že jim v bytě něco schází. Zjistí, že jim v bytě schází něco z přírody, nebo něco živého. Když uvažují o křečkovi nebo jiném domácím mazlíčkovi, problém s údržbou a krmením se jeví jako problém.

 • Zakládání akvária

  10. 4. 2013, 11:23 | Diskuze (1)

  Uvažujete o tom, že byste si pořídili akvarijní rybky? Kousek "moře" přímo u vás doma? Vězte ale, že založit si skutečně funkční akvárium není jen tak ledajaká věc. Budete potřebovat spoustu věcí, aby jste vy i rybky byli s výsledným akváriem spokojení.

 • Tapeta do akvaria

  10. 4. 2013, 11:21 | Diskuze (0)

  Pokud máte doma akvárium s rybičkami, určitě potřebujete jeho design uzpůsobit volné přírodě. To se vám samozřejmě povede vhodnými rostlinami, kamínky, dřevem. Ale pořád vidíte zadní stěnu, která je průhledná, jak to vyřešit

 • Kulatá akvária

  10. 4. 2013, 11:19 | Diskuze (0)

  Pokud jste se rozhodli pořídit si akvárium, rozhodně vyberte nějaké originální, neotřelé, krásné. Bude nejen domovem pro vaše netradiční domácí "mazlíčky", ale i ozdobou vaší domácnosti. Podívejte se na nabídku na akvapro.cz a vyberte si například kulaté akvárium.

 • Akvária ceník

  10. 4. 2013, 11:17 | Diskuze (0)

  Vážení zákazníci. Přinášíme Vám fotografie a ceny akvarijních nádrží, které jsme v poslední době realizovali. Pokud se Vám bude některé z následujících řešení líbit neváhejte, a zavolejte nám. Určitě se domluvíme k Vaší spokojenosti.