Filtry do akvária

Filtry do akvária

10. 4. 2013, 11:07

Smyslem, proč akvarijní chovatelé vkládají filtry do akvária není to, že by bez nich živočichové či rostliny vůbec nepřežili, ale to, že v akváriu je omezená tzv. samočistící schopnost vody.

Proč vkládat filtry do akvária

V přírodě je filtrační koloběh přirozený, nemusí se mu napomáhat zásahy zvenčí. Akvária však jsou lidmi uměle vytvořenými věcmi, proto musíme i uměle dopomáhat správnému chodu života v něm. Vodní rostliny dodatečné filtrování nepotřebují, ale filtry do akvária rozhodně vyžadují vodní živočichové, kteří produkují množství organických odpadů.

Akvária kontakt

Druhy filtrů do akvária

Existuje dvojí způsob filtrace, a to mechanická a biologická

Mechanická filtrace: je určená pro zachycení částic rozptýlených ve vodě. Jako mechanické filtry se užívají různé filtrační hmoty, které jsou stabilní ve vodě – na té filtrační hmotě se pak zachycují ve vodě rozptýlené drobné částice odpadního kalu. Na filtru se zachytí nejen částice organické a anorganické rozpustné, ale i ty rozpustné. Nejlepší je vyčistit/propláchnout filtrační hmotu nejlépe každý den – před tím, než se zbytky na ní zachycené začnou ve vodě rozkládat, a tím znečišťovat vodu. Pokud toto čištění budeme zanedbávat, pak dojde k přechodu do režimu biologicky aktivního.Biotop Amazonie

Biologická filtrace: jejím cílem je oxidace sloučenin rozpuštěných ve vodě, jako je například čpavek a dusitany, na dusičnany méně škodlivé. Biologické filtry tedy mají za účel prodloužit dobu čistoty vody (tj. vodu neznečištěnou odpady ryb), tzn. období mezi nutnými výměnami vody v akváriu. Tato filtrace je většinou nezbytná ve větších, odchovných, nádržích s velkým počtem ryb a bez rostlin či písku, v okrasných. domácích, akváriích je prakticky zbytečná.

Složené systémy filtrace

Existují také filtry do akvária, které jsou složeny z části z filtrace mechanické, zčásti z biologické a zčásti z UV sterilizátoru. Při pořizování filtru rozhodně nezapomeňte ani na pozadí akvária.Screen akvapro.cz


Více informací na téma akvária naleznete na stránkách akvapro.cz.
Zobrazení: 121458 Hodnocení:


diskuze
Počet komentářů: 0

Podobné články
 • Akvária

  10. 4. 2013, 11:24 | Diskuze (0)

  Hodně lidí, když si zařizují byt, poznají, že jim v bytě něco schází. Zjistí, že jim v bytě schází něco z přírody, nebo něco živého. Když uvažují o křečkovi nebo jiném domácím mazlíčkovi, problém s údržbou a krmením se jeví jako problém.

 • Zakládání akvária

  10. 4. 2013, 11:23 | Diskuze (1)

  Uvažujete o tom, že byste si pořídili akvarijní rybky? Kousek "moře" přímo u vás doma? Vězte ale, že založit si skutečně funkční akvárium není jen tak ledajaká věc. Budete potřebovat spoustu věcí, aby jste vy i rybky byli s výsledným akváriem spokojení.

 • Tapeta do akvaria

  10. 4. 2013, 11:21 | Diskuze (0)

  Pokud máte doma akvárium s rybičkami, určitě potřebujete jeho design uzpůsobit volné přírodě. To se vám samozřejmě povede vhodnými rostlinami, kamínky, dřevem. Ale pořád vidíte zadní stěnu, která je průhledná, jak to vyřešit

 • Kulatá akvária

  10. 4. 2013, 11:19 | Diskuze (0)

  Pokud jste se rozhodli pořídit si akvárium, rozhodně vyberte nějaké originální, neotřelé, krásné. Bude nejen domovem pro vaše netradiční domácí "mazlíčky", ale i ozdobou vaší domácnosti. Podívejte se na nabídku na akvapro.cz a vyberte si například kulaté akvárium.

 • Akvária ceník

  10. 4. 2013, 11:17 | Diskuze (0)

  Vážení zákazníci. Přinášíme Vám fotografie a ceny akvarijních nádrží, které jsme v poslední době realizovali. Pokud se Vám bude některé z následujících řešení líbit neváhejte, a zavolejte nám. Určitě se domluvíme k Vaší spokojenosti.