Kameny do akvária

Kameny do akvária

10. 4. 2013, 11:14

Ne nadarmo se říká "vystavět" si akvárium namísto koupit, pořídit či podobně. Tento rybí dům je nutné vystavět a zařídit podobně jako naše obydlí. Topení, osvětlení, dekorace atd. Podloží je základ. Stejně jako podlaha.

Kameny do akvária

Spolu se správným podložím stojí a padá kvalita akvária. Nejčastěji se setkáváme s podložím z kamenů. Dalšími variantami je pak písek a světlý a tmavý štěrk. Jednotlivé typy podloží se liší vzhledem a samozřejmě i vlastnostmi. Asi nejklasičtější a nejčastější volbou jsou právě kameny. Především z důvodu nejmenších nároků na údržbu. Navíc i co se vzhledu týká, jsou kameny nejvariabilnější možností podloží do akvária.

Akvária kontakt

Kameny do akvária

Co se vzhledu týká, jsou kameny nejvariabilnější možností podloží do akvária. Různé barvy, různé tvary, různé velikosti. Kameny jsou prostě estetický skvost.A nejen to. Kameny v akváriu nemusí sloužit jen jako podloží. Větší kameny mohou plnit i další úlohy. Pro nás i pro rybičky v akváriu. Takový kámen větších rozměrů nám umožní, co se estetického ztvárnění akvária týká, napodobit skálu, horu a podobně. Můžeme pomocí takového kamene do akvária také zamaskovat například topná tělesa nebo nevzhledná filtrační zařízení v akváriu. Některé tyto přístroje už dokonce seženete přímo v provedení, které napodobuje vzhledem kámen, aby zbytečně nehyzdila vzhled akvária, nenarušovala jeho estetické působení.

Biotop Amazonie

Kameny do akvária

A jak kameny slouží akvarijním rybičkám, ptáte se? Takový duhový kámen s otvorem poslouží těm druhům, které vyžadují tmu a klid, jako úžasná schovka před světlem i ostatními obyvateli akvária.

Kameny do akvária

Kameny coby podloží do akvária jsou nejoblíbenější. Proč? Jsou nejméně náročné na údržbu - většinou stačí při každém čištění kameny do akvária pořádně propláchnout vařící vodou. Dále je pořízení podloží z kamenů finančně nejméně náročné. Mnohdy pořídíte takové kamenné podloží zcela zdarma. Nasbírejte oblázky u své oblíbené říčky či na pláži během dovolené. Podloží z takových kamenů bude levné, nenáročné na čištění, krásné a navíc vám bude připomínat oblíbený koutek na břehu šumavské bystřiny či prázdniny snů u moře.Screen akvapro.cz


Více informací na téma akvária naleznete na stránkách akvapro.cz.
Zobrazení: 132412 Hodnocení:


diskuze
Počet komentářů: 0

Podobné články
 • Akvária

  10. 4. 2013, 11:24 | Diskuze (0)

  Hodně lidí, když si zařizují byt, poznají, že jim v bytě něco schází. Zjistí, že jim v bytě schází něco z přírody, nebo něco živého. Když uvažují o křečkovi nebo jiném domácím mazlíčkovi, problém s údržbou a krmením se jeví jako problém.

 • Zakládání akvária

  10. 4. 2013, 11:23 | Diskuze (1)

  Uvažujete o tom, že byste si pořídili akvarijní rybky? Kousek "moře" přímo u vás doma? Vězte ale, že založit si skutečně funkční akvárium není jen tak ledajaká věc. Budete potřebovat spoustu věcí, aby jste vy i rybky byli s výsledným akváriem spokojení.

 • Tapeta do akvaria

  10. 4. 2013, 11:21 | Diskuze (0)

  Pokud máte doma akvárium s rybičkami, určitě potřebujete jeho design uzpůsobit volné přírodě. To se vám samozřejmě povede vhodnými rostlinami, kamínky, dřevem. Ale pořád vidíte zadní stěnu, která je průhledná, jak to vyřešit

 • Kulatá akvária

  10. 4. 2013, 11:19 | Diskuze (0)

  Pokud jste se rozhodli pořídit si akvárium, rozhodně vyberte nějaké originální, neotřelé, krásné. Bude nejen domovem pro vaše netradiční domácí "mazlíčky", ale i ozdobou vaší domácnosti. Podívejte se na nabídku na akvapro.cz a vyberte si například kulaté akvárium.

 • Akvária ceník

  10. 4. 2013, 11:17 | Diskuze (0)

  Vážení zákazníci. Přinášíme Vám fotografie a ceny akvarijních nádrží, které jsme v poslední době realizovali. Pokud se Vám bude některé z následujících řešení líbit neváhejte, a zavolejte nám. Určitě se domluvíme k Vaší spokojenosti.