Kryt akvária

Kryt akvária

10. 4. 2013, 11:07

Ne nadarmo se neříká pořídit si akvárium ale "vystavět si" akvárium. Jedná se vlastně o rybí domov, dům. A stejně tak jako my máme střechu, správně vystavěnému akváriu by jistě neměl chybět kvalitní kryt.

Kryt na akvária

Nás střecha chrání před mrazem, větrem, deštěm, sněhem a tak dále a tak dále. Prostě před vlivy počasí. Popřípadě také před zloději. Ale nic z toho přece našim rybkám v akváriu nehrozí. Proč tedy pořizovat kryt akvária? Důvodů je několik. Kryt akvária jednak zamezí tomu, aby do akvária padal zbytečně prach a další nečistoty. I třeba náhodně upuštěné.

Akvária kontakt

Funkce krytu na akvária

Kryt akvária tak tedy pomáhá udržovat vodu čistou. Nehrozí díky němu ani taková nehoda, že nám do akvária jednoduše něco upadne. Takové upuštění totiž často dokáže vodu v akváriu zašpinit a znehodnotit tak moc, že filtrace už nevystačí a je nutné vyměnit veškerou vodu za novou. To je proces ekonomicky a především časově velmi náročný. Všechno z akvária vyndat, udržet rybičky při životě někde mimo akvárium, než ho dáme do pořádku, ... Tomu všemu se stoprocentně vyhneme, pokud si jednoduše pořídíme na akvárium kryt.

Biotop Amazonie

Kryt akvária - výhody

Kryt tedy jednak chrání vodu v akváriu před nečistotami. Zároveň ale chrání okolí akvária. Jak je to myšleno? Kryt akvária zamezuje úniku vlhkosti mimo akvárium. To jistě oceníme. Navíc nejde jen o vlhkost. I případné aroma s ní spojené se díky krytu akvária nedostává mimo něj, do našeho obývacího pokoje či ložnice.

Kryt akváriaJak už bylo předesláno, vystavět si akvárium kvalitní a funkční není zdaleka jednoduché. Kryt akvária má ještě další funkce. Například většinou slouží k uchycení osvětlení akvária. Zářivky jsou velmi často umístěny přímo na spodní straně krytu akvária. Takto jsou nejúčinnější a zároveň neničí vzhled akvária jako celku, estetického doplňku vaší domácnosti. Co se estetiky týká, mnozí z vás si pořizují akvárium jako doplněk, ozdobu bytu. Pokud doplníte akvárium o pozadí akvária, bude ve vašem interiéru vypadat proste skvěle. Proto se i kryty na akvária dají pořídit v nejrůznějších provedeních, barvách, dekorech, ...Screen akvapro.cz


Více informací na téma akvária naleznete na stránkách akvapro.cz.
Zobrazení: 117106 Hodnocení:


diskuze
Počet komentářů: 0

Podobné články
 • Akvária

  10. 4. 2013, 11:24 | Diskuze (0)

  Hodně lidí, když si zařizují byt, poznají, že jim v bytě něco schází. Zjistí, že jim v bytě schází něco z přírody, nebo něco živého. Když uvažují o křečkovi nebo jiném domácím mazlíčkovi, problém s údržbou a krmením se jeví jako problém.

 • Zakládání akvária

  10. 4. 2013, 11:23 | Diskuze (1)

  Uvažujete o tom, že byste si pořídili akvarijní rybky? Kousek "moře" přímo u vás doma? Vězte ale, že založit si skutečně funkční akvárium není jen tak ledajaká věc. Budete potřebovat spoustu věcí, aby jste vy i rybky byli s výsledným akváriem spokojení.

 • Tapeta do akvaria

  10. 4. 2013, 11:21 | Diskuze (0)

  Pokud máte doma akvárium s rybičkami, určitě potřebujete jeho design uzpůsobit volné přírodě. To se vám samozřejmě povede vhodnými rostlinami, kamínky, dřevem. Ale pořád vidíte zadní stěnu, která je průhledná, jak to vyřešit

 • Kulatá akvária

  10. 4. 2013, 11:19 | Diskuze (0)

  Pokud jste se rozhodli pořídit si akvárium, rozhodně vyberte nějaké originální, neotřelé, krásné. Bude nejen domovem pro vaše netradiční domácí "mazlíčky", ale i ozdobou vaší domácnosti. Podívejte se na nabídku na akvapro.cz a vyberte si například kulaté akvárium.

 • Akvária ceník

  10. 4. 2013, 11:17 | Diskuze (0)

  Vážení zákazníci. Přinášíme Vám fotografie a ceny akvarijních nádrží, které jsme v poslední době realizovali. Pokud se Vám bude některé z následujících řešení líbit neváhejte, a zavolejte nám. Určitě se domluvíme k Vaší spokojenosti.