Osvětlení akvária

Osvětlení akvária

10. 4. 2013, 11:08

Pokud nepatříte v oblasti akvaristiky k úplným začátečníkům a nováčkům, jistě jste si vědomi faktu, že akvárium, to zdaleka není "jen akvárium". Vystavět si akvárium tak, aby bylo skutečně funkční není jednoduché.

Osvětlení akvárií

Opravdu nestačí pouhopouhá skleněná nádoba naplněná vodou. A to nejen z důvodu takového, že obyvatelé akvária, vaši šupinatí domácí miláčci, potřebují k životu stabilní životní podmínky. Vodu o stálé teplotě, dostatečně provzdušněnou a především čistou. I vy přece chcete mít z akvária potěšení. Správně zvolené osvětlení akvária z něj jistě vykouzlí estetický doplněk vaší domácnosti.

Akvária kontakt

Osvětlení akvária - bez něj by to nešlo

Osvětlení akvária je nutností. Tvoří bezpodmínečnou součást akvária už z toho prostého důvodu, že světlo k životu potřebují jak akvarijní rybky, tak samozřejmě rostlinky. Jedině díky světlu jsou schopny fotosyntézy. A aniž byste byli odborníky v oblasti biologie, je vám asi jasné, že právě tam začíná fakt, že v akváriu díky osvětlení vznikají podmínky vhodné pro život rostlinek a především živočichů.

Osvětlení akvária - kdy je nutností?

Proč nestačí běžné denní světlo ptáte se. Uvědomte si především, kam hodláte akvárium umístit. Pokud to bude někde v blízkosti okna a nechcete si pořizovat náročné rybky, je možné uvažovat i o možnosti, že přirozené světlo postačí. Málokdo ale má akvárium v blízkosti okna. Naopak většinou akvária zdobí naše obývací stěny, police, skříně a podobně. Tedy místa a prostory, kde je umělé osvětlení akvária naprostou nutností.

Biotop Amazonie

Osvětlení akvária v kombinaci s vytápěním

Již bylo zmíněno, že nutností je pro obyvatele akvária mimojiné i voda o stabilní teplotě. Ekonomicky výhodnou variantou je tedy pořídit si osvětlení akvária v kombinaci s topením, případně i filtrací či čerpadlem, které vodu provzdušní. Pouze takto vybavené akvárium může poskytovat vhodné podmínky pro život.

Osvětlení akvária - lepší výhled pro nás

A co my? Z osvětlení akvária nemusí mít požitek "pouze" rybky a rostlinky, ale i my. Pohled do akvária má relaxační a terapeutické účinky. To je známá věc. Podpořte je vhodným nasvícením a vhodným pozadím akvária. Navíc osvětlené akvárium je velmi krásné na pohled. Stane se ozdobou.Screen akvapro.cz


Více informací na téma akvária naleznete na stránkách akvapro.cz.
Zobrazení: 129766 Hodnocení:


diskuze
Počet komentářů: 0

Podobné články
 • Akvária

  10. 4. 2013, 11:24 | Diskuze (0)

  Hodně lidí, když si zařizují byt, poznají, že jim v bytě něco schází. Zjistí, že jim v bytě schází něco z přírody, nebo něco živého. Když uvažují o křečkovi nebo jiném domácím mazlíčkovi, problém s údržbou a krmením se jeví jako problém.

 • Zakládání akvária

  10. 4. 2013, 11:23 | Diskuze (1)

  Uvažujete o tom, že byste si pořídili akvarijní rybky? Kousek "moře" přímo u vás doma? Vězte ale, že založit si skutečně funkční akvárium není jen tak ledajaká věc. Budete potřebovat spoustu věcí, aby jste vy i rybky byli s výsledným akváriem spokojení.

 • Tapeta do akvaria

  10. 4. 2013, 11:21 | Diskuze (0)

  Pokud máte doma akvárium s rybičkami, určitě potřebujete jeho design uzpůsobit volné přírodě. To se vám samozřejmě povede vhodnými rostlinami, kamínky, dřevem. Ale pořád vidíte zadní stěnu, která je průhledná, jak to vyřešit

 • Kulatá akvária

  10. 4. 2013, 11:19 | Diskuze (0)

  Pokud jste se rozhodli pořídit si akvárium, rozhodně vyberte nějaké originální, neotřelé, krásné. Bude nejen domovem pro vaše netradiční domácí "mazlíčky", ale i ozdobou vaší domácnosti. Podívejte se na nabídku na akvapro.cz a vyberte si například kulaté akvárium.

 • Akvária ceník

  10. 4. 2013, 11:17 | Diskuze (0)

  Vážení zákazníci. Přinášíme Vám fotografie a ceny akvarijních nádrží, které jsme v poslední době realizovali. Pokud se Vám bude některé z následujících řešení líbit neváhejte, a zavolejte nám. Určitě se domluvíme k Vaší spokojenosti.