Biotop Amazonie mini

Řasy v akváriu

10. 4. 2013, 11:24

Velmi mnoho chovatelů rybiček nemá vůbec rádo řasy v akváriu. Ale to není opravdu žádný problém. Za prvé, trocha patiny není vůbec na škodu. Takové jako křišťál čisté akvárium přeci působí trochu antisepticky. Ale nepřehánět

Řasy v akváriu

Aby se řasy v akváriu příliš mnoho nerozmnožily je potřeba ctít několik zásad. První je ta, že v akváriu nemá být příliš mnoho rybiček, jejich trus totiž růst řas podporuje. Také záleží na typu osvětlení a na jeho intenzitě. Všeho má být tak akorát a s mírou. Je potřeba si uvědomit, že pokud je vše v rovnováze, pak je to správné. Takže rovnováha je hlavní

Akvária kontaktRovnováha mezi světlem a hnojivem je pro řasy v akváriu to nejdůležitější

Pak je růst řas velmi rovnoměrný a patina, kterou se správné akvárium může pyšnit je akorát. Ale vše pěkně popořádku. Nejdříve je velmi důležité nechat si poradit od odborníků, kteří věci rozumějí. Nechte si vyrobit akvárium na míru, nechte je osadit správnými rostlinami, vyberte si kameny, kořeny a také tapetu pozadí akvária. Podle velikosti akvária na míru zvolte po poradě i druh a množství rybiček. Pak vše bude, jak má být. Důležité je také osvětlení akvária a jeho provzdušnění. To vše jsou aspekty, které ovlivní růst řasy v akváriu.

Biotop Amazonie

Průzračné a čiré akvárium nevypadá vůbec přirozeně

Právě správným poměrem, rovnováhou mezi všemi veličinami se docílí přirozený vzhled akvária a tím i podmínky pro vaše rybičky takové, jaké by měli ve volné přírodě. Je pravda, že se správné poměry mezi hnojením, intenzitou světla a čištěním vody musíte tzv. vychytat. Je důležité si vše psát a být trpělivý, teprve potom se dostaví správné výsledky a řasy v akváriu budou na správné úrovni.

Pozadí do akvária je také velmi důležité, udělá s akvária na míru malou zoologickou zahraduTento podvodní svět máte tedy přímo u sebe doma, a dokáže vás někdy pobavit, či spíše uklidnit víc, než cokoliv jiného. Ať se již jedná o malé akvárium či jiný typ akvária na míru, svěřte vše těm, kteří své věci rozumějí, například firma Akvapro má svou tradici a můžete jí věřit.Screen akvapro.cz


Více informací na téma akvária naleznete na stránkách akvapro.cz.
Zobrazení: 118649 Hodnocení:


diskuze
Počet komentářů: 0

Podobné články
 • Akvária

  10. 4. 2013, 11:24 | Diskuze (0)

  Hodně lidí, když si zařizují byt, poznají, že jim v bytě něco schází. Zjistí, že jim v bytě schází něco z přírody, nebo něco živého. Když uvažují o křečkovi nebo jiném domácím mazlíčkovi, problém s údržbou a krmením se jeví jako problém.

 • Zakládání akvária

  10. 4. 2013, 11:23 | Diskuze (1)

  Uvažujete o tom, že byste si pořídili akvarijní rybky? Kousek "moře" přímo u vás doma? Vězte ale, že založit si skutečně funkční akvárium není jen tak ledajaká věc. Budete potřebovat spoustu věcí, aby jste vy i rybky byli s výsledným akváriem spokojení.

 • Tapeta do akvaria

  10. 4. 2013, 11:21 | Diskuze (0)

  Pokud máte doma akvárium s rybičkami, určitě potřebujete jeho design uzpůsobit volné přírodě. To se vám samozřejmě povede vhodnými rostlinami, kamínky, dřevem. Ale pořád vidíte zadní stěnu, která je průhledná, jak to vyřešit

 • Kulatá akvária

  10. 4. 2013, 11:19 | Diskuze (0)

  Pokud jste se rozhodli pořídit si akvárium, rozhodně vyberte nějaké originální, neotřelé, krásné. Bude nejen domovem pro vaše netradiční domácí "mazlíčky", ale i ozdobou vaší domácnosti. Podívejte se na nabídku na akvapro.cz a vyberte si například kulaté akvárium.

 • Akvária ceník

  10. 4. 2013, 11:17 | Diskuze (0)

  Vážení zákazníci. Přinášíme Vám fotografie a ceny akvarijních nádrží, které jsme v poslední době realizovali. Pokud se Vám bude některé z následujících řešení líbit neváhejte, a zavolejte nám. Určitě se domluvíme k Vaší spokojenosti.