Rostliny do akvária

Rostliny do akvária

10. 4. 2013, 11:13

Rostliny do akvária, neboli akvarijní rostliny, vyžadují péči a ochranu jako každý jiný živý organismus. Čím více péče jim věnujete, tím lépe budou prospívat a budou zdravé na pohled i „fyzicky“

Rostliny do akvária

Pokud si chce někdo najít nového koníčka a pořízení akvária se mu zdá jako dobrý nápad, pak vězte, že drtivá většina si zvolí jako „náplň“ akvária rybičky apod. Jsou však i tací, kteří si raději pořídí rostliny do akvária. A ten, kdo má chuť a nadšení, si zvolí kombinaci obou možností, což je sice náročnější, ale o to více z toho vyplyne potěšení.

Akvária kontakt

Rozdíly mezi vodními a suchozemskými rostlinami

Hlavním rozdílem mezi rostlinami rostoucími na zemi a vodními, je potřeba přísunu vláhy – vody. Zatímco růst a prospěch suchozemských rostlin je závislý na potřebném množství přísunu vody, tak správný vývoj a růst rostlin vodních je závislý především na přísunu oxidu uhličitého a dostatečného množství světla, správného světla – shrnout by se to dalo pod pojem „intenzita fotosyntézy“.

Biotop Amazonie

Proč je vhodné dávat do akvária i rostliny

Stejně jako ve volné přírodě, tak i v akváriu by měly fungovat přírodní zákony nezbytné pro život všeho živého v něm. Především musíme brát v úvahu to, že budeme-li mít v akváriu rostliny i ryby, tak rostliny budou tvořit správné prostředí pro ryby, a naopak ryby budou produkovat nějaké vhodné živiny pro rostliny. Bude-li vše fungovat správně a rostliny i ryby budou zdravé, zavládne v akváriu rovnováha a nebudeme mít žádné starosti s neustálou výměnou vody, odumřelých rostlin či ryb apod. Mezi doplňky, které nemají život v akvárium žádný vliv patři pozadí akvária.

Jak a kdy dát rostliny do akvária

Nejvhodnější je pořídit si hned na začátek rychlerostoucí rostliny (ideálně i nenáročné), které do akvária zasadíme klidně už i první den při jeho napouštění (můžeme i později, ale pak je manipulace a výsadba rostlin obtížnější). Pak už ve vodě (resp. v akváriu) budou rostliny, které ve vodě budou pomáhat odbourávat dusíkaté odpadní látky a při troše štěstí se nám voda nezakalí, ani se v ní nevytvoří nepříjemné řasy.Screen akvapro.cz


Více informací na téma akvária naleznete na stránkách akvapro.cz.
Zobrazení: 117533 Hodnocení:


diskuze
Počet komentářů: 0

Podobné články
 • Akvária

  10. 4. 2013, 11:24 | Diskuze (0)

  Hodně lidí, když si zařizují byt, poznají, že jim v bytě něco schází. Zjistí, že jim v bytě schází něco z přírody, nebo něco živého. Když uvažují o křečkovi nebo jiném domácím mazlíčkovi, problém s údržbou a krmením se jeví jako problém.

 • Zakládání akvária

  10. 4. 2013, 11:23 | Diskuze (1)

  Uvažujete o tom, že byste si pořídili akvarijní rybky? Kousek "moře" přímo u vás doma? Vězte ale, že založit si skutečně funkční akvárium není jen tak ledajaká věc. Budete potřebovat spoustu věcí, aby jste vy i rybky byli s výsledným akváriem spokojení.

 • Tapeta do akvaria

  10. 4. 2013, 11:21 | Diskuze (0)

  Pokud máte doma akvárium s rybičkami, určitě potřebujete jeho design uzpůsobit volné přírodě. To se vám samozřejmě povede vhodnými rostlinami, kamínky, dřevem. Ale pořád vidíte zadní stěnu, která je průhledná, jak to vyřešit

 • Kulatá akvária

  10. 4. 2013, 11:19 | Diskuze (0)

  Pokud jste se rozhodli pořídit si akvárium, rozhodně vyberte nějaké originální, neotřelé, krásné. Bude nejen domovem pro vaše netradiční domácí "mazlíčky", ale i ozdobou vaší domácnosti. Podívejte se na nabídku na akvapro.cz a vyberte si například kulaté akvárium.

 • Akvária ceník

  10. 4. 2013, 11:17 | Diskuze (0)

  Vážení zákazníci. Přinášíme Vám fotografie a ceny akvarijních nádrží, které jsme v poslední době realizovali. Pokud se Vám bude některé z následujících řešení líbit neváhejte, a zavolejte nám. Určitě se domluvíme k Vaší spokojenosti.