Topení do akvária

Topení do akvária

10. 4. 2013, 11:14

Když už si pořídíte luxusní akvárium svých snů a vybavíte ho vším, co by mělo mít, jako třeba filtrem, zelení a v neposlední řadě samotnými rybkami, neměli byste zapomenout na koupi kvalitního topení.

Topení do akvária

Chované akvarijní rybky většinou nebývají druhy, které by byly zvyklé na studenou vodu jako v českém rybníce. Naopak, jedná se o převážně tropické druhy, zvyklé na vyšší teplotu. Takže, pokud se chcete z rybek těšit co nejdéle, výběr kvalitního topení nepodceňte.

Akvária kontakt

Topení aneb topítko

Bez topení v akváriu se opravdu neobejdete. Většina akvarijních rybek vyžaduje teplotu vody okolo pětadvaceti stupňů, které bez něho nedosáhnete. Jak takové topítko vybrat? Kvalitní topení by mělo být malé, ve tvaru knoflíku a plně regulovatelné. Požadovaný výkon topení se pak odvíjí od velikosti akvária, čím větší tím výkonnější je potřeba. Docela jednoduchou mnemotechnickou pomůckou pro určení odpovídajícího výkonu je, že objem akvária v litrech by měl přibližně odpovídat výkonu topení ve wattech, pro hůře vytápěné místnosti pak objem v litrech vynásobený jednou a půl. Topení se pak prodávají od pětadvacetiwattových pro menší akvária až po třistawattová pro takové nádoby, do kterých se vejde i menší žralok.

Biotop Amazonie

Co dále by mělo topení do akvária umět

Kvalitní topení do akvária by mělo být samozřejmě plně voděodolné, vodotěsné a vodu v akváriu by mělo ohřívat rovnoměrně. Proto je vhodné ho umístit vedle filtrování. Pro každodenní kontrolu teploty vodu je také vhodné zakoupit akvarijní teploměr. V nabídce jsou i dražší topení do akvária vybavená termostatem, taková lépe udržují stálou požadovanou teplotu. Beztermostatové topení vyjde levněji, ale v tom případě se zcela jistě nevyhnete koupi teploměru.

Takže máte už vybrané topení pro vaše akvárko? Nabídka je široká a ve všech cenových kategoriích, určitě si vyberete.Screen akvapro.cz


Více informací na téma akvária naleznete na stránkách akvapro.cz.
Zobrazení: 115012 Hodnocení:


diskuze
Počet komentářů: 0

Podobné články
 • Akvária

  10. 4. 2013, 11:24 | Diskuze (0)

  Hodně lidí, když si zařizují byt, poznají, že jim v bytě něco schází. Zjistí, že jim v bytě schází něco z přírody, nebo něco živého. Když uvažují o křečkovi nebo jiném domácím mazlíčkovi, problém s údržbou a krmením se jeví jako problém.

 • Zakládání akvária

  10. 4. 2013, 11:23 | Diskuze (1)

  Uvažujete o tom, že byste si pořídili akvarijní rybky? Kousek "moře" přímo u vás doma? Vězte ale, že založit si skutečně funkční akvárium není jen tak ledajaká věc. Budete potřebovat spoustu věcí, aby jste vy i rybky byli s výsledným akváriem spokojení.

 • Tapeta do akvaria

  10. 4. 2013, 11:21 | Diskuze (0)

  Pokud máte doma akvárium s rybičkami, určitě potřebujete jeho design uzpůsobit volné přírodě. To se vám samozřejmě povede vhodnými rostlinami, kamínky, dřevem. Ale pořád vidíte zadní stěnu, která je průhledná, jak to vyřešit

 • Kulatá akvária

  10. 4. 2013, 11:19 | Diskuze (0)

  Pokud jste se rozhodli pořídit si akvárium, rozhodně vyberte nějaké originální, neotřelé, krásné. Bude nejen domovem pro vaše netradiční domácí "mazlíčky", ale i ozdobou vaší domácnosti. Podívejte se na nabídku na akvapro.cz a vyberte si například kulaté akvárium.

 • Akvária ceník

  10. 4. 2013, 11:17 | Diskuze (0)

  Vážení zákazníci. Přinášíme Vám fotografie a ceny akvarijních nádrží, které jsme v poslední době realizovali. Pokud se Vám bude některé z následujících řešení líbit neváhejte, a zavolejte nám. Určitě se domluvíme k Vaší spokojenosti.