Velká akvária

Velká akvária

10. 4. 2013, 11:13

Malé akvárium s pár rybičkami měl někdy ve svém životě snad každý. Co je malé, to je milé. Ale když už člověk omrzí mít jen pár zlatých rybek, je čas si pořídit velké akvárium.

Velká akvária

Co se vám vybaví, když se řekne "velké akvárium"? Možná obří oceanária v některých městech, které slouží pro turisty, někomu zase novodobí "podnikatelé" a jejich žraloci. Každopádně nebojte se, velké akvárium není nic nedostupného, na co byste se mohli jenom chodit do oceanárií nebo o něm snít jako o doplňku pro svou luxusní vilu.

Akvária kontakt

Velká akvária a jejich specifika

První, na co je třeba upozornit, je, že velká akvária díky svým rozměrům a hmotnosti necestují v jednom kuse. Ale nebojte se, že na jejich montáž byste se museli nechat vyučit sklenářem či instalatérem, firmy, které velká akvária prodávají, nabízí i to, že akvárium vám na místo dopraví a slepí ho dohromady. Takové lepení vašeho akvária by nemělo zabrat víc než jedno odpoledne.

Kousek moře u vás doma

Velká akvária jsou optimální pro mořskou akvaristiku a to z docela prostého důvodu. Čím větší totiž akvárium je, tím lépe se v něm udržuje biologická rovnováha. čím více vody, tím je prostředí v akváriu stabijnější - přeci jen skutečné moře je obrovskou masou v níž se všechno rozptýlí, větší objem vody znamená pomalejší změny klimatu v akváriu.

Biotop Amazonie

Rozměry akvária a další specifikace

Pokud chcete tedy mít mořské akvárium, vezměte v potaz i rozměry a tvar. Ideální je klasický kvádr, stejně vysoký jako hluboký. U hlubších akvárií byste měli problém dosáhnout na dno, ovšem mělo by být alespoň 40 centimetrů hluboké, jinak by se vám špatně stavil útes. Délka by měla být přímo úměrná rozsahu osvětlení, abyste neměli v rozích akvária tmu, stejně tak i výšku akvária rozhodněte podle vašeho osvětlení, aby dosvítilo i na dno.

Pak už stačí postavit útes, jen vybrat vhodnou kombinaci mořských živočichů a můžete se kochat svým kouskem moře.Screen akvapro.cz


Více informací na téma akvária naleznete na stránkách akvapro.cz.
Zobrazení: 130306 Hodnocení:


diskuze
Počet komentářů: 0

Podobné články
 • Akvária

  10. 4. 2013, 11:24 | Diskuze (0)

  Hodně lidí, když si zařizují byt, poznají, že jim v bytě něco schází. Zjistí, že jim v bytě schází něco z přírody, nebo něco živého. Když uvažují o křečkovi nebo jiném domácím mazlíčkovi, problém s údržbou a krmením se jeví jako problém.

 • Zakládání akvária

  10. 4. 2013, 11:23 | Diskuze (1)

  Uvažujete o tom, že byste si pořídili akvarijní rybky? Kousek "moře" přímo u vás doma? Vězte ale, že založit si skutečně funkční akvárium není jen tak ledajaká věc. Budete potřebovat spoustu věcí, aby jste vy i rybky byli s výsledným akváriem spokojení.

 • Tapeta do akvaria

  10. 4. 2013, 11:21 | Diskuze (0)

  Pokud máte doma akvárium s rybičkami, určitě potřebujete jeho design uzpůsobit volné přírodě. To se vám samozřejmě povede vhodnými rostlinami, kamínky, dřevem. Ale pořád vidíte zadní stěnu, která je průhledná, jak to vyřešit

 • Kulatá akvária

  10. 4. 2013, 11:19 | Diskuze (0)

  Pokud jste se rozhodli pořídit si akvárium, rozhodně vyberte nějaké originální, neotřelé, krásné. Bude nejen domovem pro vaše netradiční domácí "mazlíčky", ale i ozdobou vaší domácnosti. Podívejte se na nabídku na akvapro.cz a vyberte si například kulaté akvárium.

 • Akvária ceník

  10. 4. 2013, 11:17 | Diskuze (0)

  Vážení zákazníci. Přinášíme Vám fotografie a ceny akvarijních nádrží, které jsme v poslední době realizovali. Pokud se Vám bude některé z následujících řešení líbit neváhejte, a zavolejte nám. Určitě se domluvíme k Vaší spokojenosti.