Výroba akvária

Výroba akvária

10. 4. 2013, 11:15

Akvária se vyrábějí dvěma základními technologiemi. Akvárium lze buď odlít z jednoho kusu skla nebo plastu nebo slepit z jednotlivých skleněných tabulek. Většina výrobců akvárií nabízí obě varianty. Záleží jen na vás, jaký typ akvária si necháte vyrobit.

Výroba akvária

Asi největší výhodou dnes je, že si můžete nechat vyrobit akvárium přímo na míru. Stačí zadat rozměry akvária, které budou přesně odpovídat vašim představám o jeho výšce, šířce, hloubce. Respektive místu, poličce, skříňce, kam ho hodláte vystavit. Dále pak zvolíte jestli, chcete mít akvárium z jednoho kusu skla nebo dáte přednost akváriu lepenému. Každá z variant má svá pro i proti. Většina výrobců akvárií, například akvapro, nabízí obě možnosti a především poradí, která je ta pravá právě pro vás.

Akvária kontakt

Výroba akvária z jednoho kusu

Akvária vyrobená z jednoho kusu skla jsou o něco dražší. Technologie jejich výroby je přece jen o něco náročnější a nákladnější. Na druhou stranu ale jejich pořízením nebudete riskovat lepené sváry, které by mohly časem propouštět vodu. Z toho důvodu se nebojte do akvária vyrobeného z jednoho kusu trochu zainvestovat. Možná nevýhodou těchto akvárií je jejich hmotnost. Odlitek váží více, manipulace s takovým akváriem je tedy horší. Zvažte tedy předem dobře, kam akvárium umístíte.

Biotop Amazonie

Výroba akvária pomocí lepení

Ani lepených akvárií se ale nemusíte bát. Kvalitní výrobce provede slepení jednotlivých skleněných tabulek tak dobře, že voda prosakovat nebude. Akvária vyrobená touto technologií jsou levnější a lehčí. Snáze s nimi budete manipulovat nejen při jejich instalaci, ale i během každého dalšího čištění, výměny vody a podobně. Navíc jsou lepená akvária variabilnější. Princip jejich výroby umožňuje slepit i akvárium jiného, netradičního tvaru než je krychle či kvádr. Je libo hranol, jehlan či mnohoúhelník? Na webech výrobců akvárií jsou k dispozici fotogalerie, které mohou posloužit jako inspirace pro vás. Někdy se jedná o nabídku jednotlivých tvarů, jindy fotogalerie obsahují obrázky již kompletně vyrobených akvárií - včetně dekorace, rostlin, kamenů, rybiček. Podívejte se například na www.akvapro.cz a nechte se inspirovat.

Výroba akvária materiálu

Akvária se dnes vyrábějí nejen ze skla. Velmi oblíbenou, moderní a výhodnou variantou jsou akvária vyrobená z plastu. Plastová akvária mají spoustu pozitiv, proto jsou stále častější volbou zákazníků. Především jsou levnější a odolnější. Plast odolá úderu daleko lépe než tradiční sklo. Jsou navíc lehčí a manipulace s nimi i jejich údržba jsou tak mnohem snazší.Screen akvapro.cz


Více informací na téma akvária naleznete na stránkách akvapro.cz.
Zobrazení: 156365 Hodnocení:


diskuze
Počet komentářů: 0

Podobné články
 • Akvária

  10. 4. 2013, 11:24 | Diskuze (0)

  Hodně lidí, když si zařizují byt, poznají, že jim v bytě něco schází. Zjistí, že jim v bytě schází něco z přírody, nebo něco živého. Když uvažují o křečkovi nebo jiném domácím mazlíčkovi, problém s údržbou a krmením se jeví jako problém.

 • Zakládání akvária

  10. 4. 2013, 11:23 | Diskuze (1)

  Uvažujete o tom, že byste si pořídili akvarijní rybky? Kousek "moře" přímo u vás doma? Vězte ale, že založit si skutečně funkční akvárium není jen tak ledajaká věc. Budete potřebovat spoustu věcí, aby jste vy i rybky byli s výsledným akváriem spokojení.

 • Tapeta do akvaria

  10. 4. 2013, 11:21 | Diskuze (0)

  Pokud máte doma akvárium s rybičkami, určitě potřebujete jeho design uzpůsobit volné přírodě. To se vám samozřejmě povede vhodnými rostlinami, kamínky, dřevem. Ale pořád vidíte zadní stěnu, která je průhledná, jak to vyřešit

 • Kulatá akvária

  10. 4. 2013, 11:19 | Diskuze (0)

  Pokud jste se rozhodli pořídit si akvárium, rozhodně vyberte nějaké originální, neotřelé, krásné. Bude nejen domovem pro vaše netradiční domácí "mazlíčky", ale i ozdobou vaší domácnosti. Podívejte se na nabídku na akvapro.cz a vyberte si například kulaté akvárium.

 • Akvária ceník

  10. 4. 2013, 11:17 | Diskuze (0)

  Vážení zákazníci. Přinášíme Vám fotografie a ceny akvarijních nádrží, které jsme v poslední době realizovali. Pokud se Vám bude některé z následujících řešení líbit neváhejte, a zavolejte nám. Určitě se domluvíme k Vaší spokojenosti.