Založení akvária

Založení akvária

10. 4. 2013, 11:14

Nebaví vás již sledovat reklamy v televizi, nemáte rádi hlučnou hudbu, ale potřebujte něco opravdu půvabného a klidného? V tom případě založení akvária je ten správný krok, který můžete udělat okamžitě.

V založení akvária vám může pomoci dobrá rada

Můžete si samozřejmě založit své první akvárium sami, ale právě proto, že toto akvárium bude vaše první, je potřeba založení akvária dobře naplánovat. Navštivte proto na internetu nebo i osobně nějakou firmu, které se založením akvárií zabývá, můžete to být například společnost Akvapro. Získáte tak řadu podnětů i rad pro založení vašeho akvária.

Akvária kontakt

Jak určit místo kam při založení akvária položit nádobu

akvárium nepatří samozřejmě do hlučného prostoru, rybky jsou zvyklé na klidné a prostředí. Nedávejte ani na přímé světlo či do zakouřené místnosti. při volbě vašeho prvního akvária raději zvolte menší nádržku, abyste nejdříve zjistili, jestli je pro vás akvárium ten správný relax či koníček. neváhejte ho umístit tak, aby na něj bylo dobře vidět. Samotnou nádržku si můžete vyrobit sami, ale lepení není jednoduchá věc. Zvolte proto raději návštěvu specializované firmy, kupte si již hotové akvárium a máte i na něj záruku. Například ve firmě Akvapro vám jistě vyjdou s radostí a ochotou vstříc. Při uložení akvária by měla být podložka dokonale rovná, s měkkým povrchem, aby se akvárium nedalo posunout po základně a dobře sedělo na podkladu.

Biotop Amazonie

Další otázka při založení akvária, co do něj dát a co ne

Do akvária zásadně nepatří kameny, obsahující vápenec. Stejně tak do nádrže nepatří ulity nebo lastury, které se ve sladké vodě rozpouštějí, ale je dobré dát na dno tzv. výživovou podložku a posléze ji dosypat hrubším říčním pískem s oblázky, doplnit na dno například různě tvarované kořeny, ve kterých rybky rády hledají skrýš.

Při založení akvária nezapomeňte ani na rostliny, ale nepřehánějte to s nimi.

S jejich typem a množstvím vám velmi dobře poradí například v Akvapru, pak zbývá jen ohřev vody, filtrace a provzdušnění. A rybičky.Screen akvapro.cz


Více informací na téma akvária naleznete na stránkách akvapro.cz.
Zobrazení: 133735 Hodnocení:


diskuze
Počet komentářů: 0

Podobné články
 • Akvária

  10. 4. 2013, 11:24 | Diskuze (0)

  Hodně lidí, když si zařizují byt, poznají, že jim v bytě něco schází. Zjistí, že jim v bytě schází něco z přírody, nebo něco živého. Když uvažují o křečkovi nebo jiném domácím mazlíčkovi, problém s údržbou a krmením se jeví jako problém.

 • Zakládání akvária

  10. 4. 2013, 11:23 | Diskuze (1)

  Uvažujete o tom, že byste si pořídili akvarijní rybky? Kousek "moře" přímo u vás doma? Vězte ale, že založit si skutečně funkční akvárium není jen tak ledajaká věc. Budete potřebovat spoustu věcí, aby jste vy i rybky byli s výsledným akváriem spokojení.

 • Tapeta do akvaria

  10. 4. 2013, 11:21 | Diskuze (0)

  Pokud máte doma akvárium s rybičkami, určitě potřebujete jeho design uzpůsobit volné přírodě. To se vám samozřejmě povede vhodnými rostlinami, kamínky, dřevem. Ale pořád vidíte zadní stěnu, která je průhledná, jak to vyřešit

 • Kulatá akvária

  10. 4. 2013, 11:19 | Diskuze (0)

  Pokud jste se rozhodli pořídit si akvárium, rozhodně vyberte nějaké originální, neotřelé, krásné. Bude nejen domovem pro vaše netradiční domácí "mazlíčky", ale i ozdobou vaší domácnosti. Podívejte se na nabídku na akvapro.cz a vyberte si například kulaté akvárium.

 • Akvária ceník

  10. 4. 2013, 11:17 | Diskuze (0)

  Vážení zákazníci. Přinášíme Vám fotografie a ceny akvarijních nádrží, které jsme v poslední době realizovali. Pokud se Vám bude některé z následujících řešení líbit neváhejte, a zavolejte nám. Určitě se domluvíme k Vaší spokojenosti.